Čítame // Rok na venkově

Sunday, December 30, 2018

Obrázkovú knižku Rok v lese pravdepodobne poznáte. A možno ste zaregistrovali aj Rok v škôlke, ktorá zatiaľ vyšla len v českom jazyku vo vydavateľstve Host. 
Každá je iná, každá svojim spôsobom krásna, každá má iného ilustrátora, iné kresby, iné vyjadrenie. Ale postrehli ste na jeseň české vydanie knižky Rok na venkově?


ROK NA VENKOVĚ - MAGDALENA KOZIEL-NOWAKOVÁ
vydavateľstvo Host / 2018
jazyk český

Opäť sa jedná o veľkorozmerové hľadacie leporelo s celostranovými ilustráciami. Za tými tento raz stojí poľská ilustrátorka Magdalena Koziel-Nowaková, ktorá vyštudovala Akadémiu výtvarného umenia a má sklony k preháňaniu. Preháňa to s nápadmi, s farbami, často experimentuje s technikou a štýlom ilustrácii, aby sa nenudila ani ona, ani deti :). A toto všetko pobadáte aj v samotnej knižke.

Je iná ale krásna. Zobrazuje život na farme. Život deti, dospelých, zvieratiek. Každý má svoje úlohy, povinnosti, radosti.


Leporelo má tvrdé pevné strany. Odporúčam ju pre deti od 2 rokov. Má 13 dvojstrán. Na prvej sú predstavené postavy (jediná strana s textom, čiže jazyk naozaj nie je prekážkou) a na ďalších je vyobrazený presne ten istý pohľad na farmu počas dvanástich mesiacov v roku.

Ak nie ste zahľadený len do jedného štýlu ilustrácii, tak si k nej nájdete cestu a objavíte krásne detaily, ako v každej takejto knihe :),
Nina

Knižku nájdete napríklad na Martinuse TU.You Might Also Like

0 comments

Popular Posts

Like us on Facebook

Like us on Facebook 2

Subscribe