Čítame // Rok v čarovnej krajine

Monday, February 25, 2019

Posledná novinka z edície "Rokov" je práve Rok v čarovnej krajine.
Ilustrácie ma lákali hneď ako som ju zbadala na internete. Skôr som sa obávala, ako ju príjmu dievčatá, keďže my veľmi fantasy nečítame. A tu sa to predsa len hýri takým iným rozprávkovým svetom.
Aaaale, musím povedať, že ma dievčatá a aj knižka veľmi milo prekvapili :).


ROK V ČAROVNEJ KRAJINE
ilustrácie Maciej Szymanowicz
vydavateľstvo Ikar / 2019

Ako všetky knihy "ROK" je rozdelená na 13 dvojstrán. Prvá dvojstranna je opisná, predstavuje obyvateľov Čarovnej krajiny. Medzi nimi je napríklad Víla Kvetomila, Drak Ohnivák, Trpaslíci, Mňamkáč, Babka Babulienka a jej kamoška Ježiba, Rarášok... :) Potom nasleduje 12 ilustrácii, od januára, až po december. Prostredie nie je na každej strane to isté ale opakuje sa.Na tejto knižke sa mi páčia viaceré veci. Po prvé, ilustrácie. Sú naozaj skvelé, veselé, vtipné a zaujmú snáď každé dieťa. Po druhé, všetky postavy sú tu popisované pozitívne. Aj keď sa jedná o postavičku, ktorá v skutočnej rozprávke je skôr negatívna. Ako napríklad ježibaba, či vlk.Veľmi nás oslovili tiež príbehy, ktoré jednotlivé postavičky prežívajú naprieč celou knihou, resp. aké výmysly sa dejú vždy na danej dvojstranne. Postavičky vždy vymýšľajú niečo na jednu tému. Napríklad keď je jar, tak sadia a polievajú kvety. Každý po svojom :).


Moje dievčatá takéto hľadacie leporelá proste milujú. Už ho máme napozerané a prerozprávané odpredu dozadu, takže teraz ho väčšinou pozeráme už len tak, že si na začiatku každá vyberie 1 alebo 2 postavičky a tie potom hľadá a sleduje naprieč celou knihou. Ale jasné, že sa pri tom zakecáme aj pomimo :).


Knihu odporúčam tak pre deti od 2 rokov, ak sú už sčítanejšie a poznajú vlka, ježibabu, Červenú čiapočku z iných knižiek. Ak majú za sebou knižiek pomenej, tak kľudne si túto knihu nechajte až na tretie narodeniny. Lepšie bude dieťatko chápať súvislosti :).

Jej kúpu určite neľutujem. Kniha pekne rozvíja fantáziu a slovnú zásobu.
Pekný večer želám :),
Nina

PS: knižku nájdete na stránke Martinusu TU.

You Might Also Like

0 comments

Popular Posts

Like us on Facebook

Like us on Facebook 2

Subscribe