Tip na puzzle pre malých, aj veľkých

Thursday, September 06, 2018

Skladanie puzzle je proste klasika a k upršanej jeseni a chladnej zime určite patrí. A som za to, že túto tradíciu treba v rodine udržiavať. Ja mám z detstva na puzzle samé milé spomienky a chcem, aby si dievčatá hru s puzzle obľúbili tiež.

Značka Janod ich má v portfóliu naozaj mnoho a tak som sa rozhodla ukázať vám moje 3 TOP v rôznych vekových kategórii, ktoré by som odporúčala ja. A jedny z nich máme aj my samé doma. Schválne si z prvej fotky tipnite ktoré, či uhádnete :).


 Všetky puzzle, ktoré som pre vás vybrala sú uložené v praktickom kufríku s uškom. Všeobecne o každom puzzle platí, že dieliky sú pevné, z tvrdého kartónu a ich veľkosť je vyznačená na visačke z vonkajšej strany. Viac sa o každom dozviete nižšie.

Detské puzzle v kufríku sada 4 v 1 Požiarnicke auto

Toto puzzle je od výrobcu zaradené ako puzzle pre deti od 3 do 6 rokov. Obsahuje 4 menšie puzzlíky, každé s iným počtom dielikov. Takéto mixy sú pre úplných začiatočníkov najlepšie. Nájdete tam puzzle 6, 9, 12 a 16 dielikové.
Osobne by som toto puzzle odporučila kľudne pre deti od 2 do 4 rokov. Ak teda začnete s puzzle dostatočne skoro :). Starší sa už budú pri ňom nudiť.Na stránke Kidmania nájdete takéto sady s rôznymi motívmi. Napríklad Víla Mila, Predavačka, Mamička, Petrov traktor. Ja som na ukážku vybrala schválne trochu chlapčenskú tému Požiarnicke auto. Nech nepreferujem stále len dievčenské motívy. A moje dievčatá tak či tak Požiarnika Sama zbožňujú :).

Dieliky sú relatívne veľké. Ich veľkosť sa mení v závislosti od počtu dielikov, ktoré puzzle tvoria. Obrázky na seba nadväzujú a vytvárajú príbeh, o ktorom sa po poskladaní puzzle môžete s deťmi aj porozprávať.

Puzzle Požiarnicke auto nájdete na stránke Kidmania.sk.Puzzle Oslava narodenín v okrúhlom kufríku.

Toto puzzle je určené pre deti od 4 - 7 rokov. Opäť je uložené v krásnom kufríku, ktorý obsahuje papierový predtlačený plán v reálnej veľkosti a 36 dielikové puzzle. Toto puzzle nie je tradičného hranatého tvaru ale ako môžete vidieť na fotkách, tak okraje vytvárajú dom.
Vekovo by som toto puzzle zaradila pre deti od 3 - 5 rokov. Záleží ale iste od skúseností. Staršie deti by ho zvládli ako malinu a stavanie by si tak poriadne neužili :).
Puzzle zobrazuje moment oslavy narodenín. Vidno dovnútra domu, aj hry vonku. Pri tomto puzzle mala Ninka neskutočne veľa otázok a vymýšľala okolo obrázku celý narodeninový príbeh. Puzzle v deťoch okrem motoriky, rozvíja aj fantáziu.

Puzzle Oslava narodenín nájdete na stránke Kidmania.sk.


Detské okrúhle puzzle s hrou Koníky

Posledné puzzle, ktoré by som vám veľmi rada predstavila, je už pre trochu staršie deti. Výrobca udáva vek 6 - 9 rokov. Opäť záleží ale od zručností dieťatka. Puzzle sa skladá z 208 dielikov, čo je už väčší počet ale s pomocou rodiča, toto puzzle zvládnu stavať už aj štvorročné deti.

Dieliky sú už takej klasickej veľkosti a keďže je puzzle okrúhle tak majú aj rôzny tvar.
Okrem dielikov, obsahuje balenie aj plánik v skutočnej veľkosti. My sme si skladanie trochu uľahčili a ukladali dieliky rovno na plánik.Puzzle je výnimočné aj tým, že po jeho postavení sa môžete zahrať hru na hľadanie. Po okrajoch puzzle sú nakreslené rôzne ilustrácie, ktoré treba potom hľadať na veľkom obrázku. Úplne perfektná vec, s ktorou som sa pri puzzle stretla prvýkrát. Pripomínalo nám to naše obľúbené hľadacie knihy :).Veľmi sa mi páči štýl ilustrácie. Pestrofarebná, plná zaujímavých detailov. Obrázok sa staval veľmi dobre a aj samotná Ninka vedela takmer každý dielik, čo chytila do rúk, odhaliť kam patrí.

V ponuke sú taktiež rôzne iné motívy. Ja som vybrala Koníky ale veľmi som váhala ešte nad témami Škola a Nemocnica. A taktiež nájdete v ponuke Požiarnici a Kuchyňa. Naozaj jedno krajšie ako druhé.

Puzzle Koníky nájdete na stránke Kidmania.sk.

Tak, čo si myslíte? Ktoré puzzle máme doma? Podľa veku sa veľmi neriaďte :).
Doma totiž máme práve to puzzle koníkové, pre najstaršie deti. Farebná, podrobná ilustrácia nás proste dostala!

Ako sa vám Janod puzzle páčia? Ja osobne preferujem takéto motívy pred Disney príbehmi. Vy ste na tom ako?
Už máte pripravené niečo na dlhé tmavé večere, ktoré o chvíľu začnú? :)

Nina

You Might Also Like

1 comments

 1. Dobrý deň, ja som Josef Lewis. Spoľahlivý, legitímny a akreditovaný veriteľ. Poskytneme úvery všetkého druhu veľmi rýchlo a jednoducho, osobný úver, automobilový úver, úver na bývanie, študentský úver, podnikateľský úver, pôžička Inventor, konsolidácia dlhu. atď

  Získajte dnes schválené podnikové alebo osobné pôžičky a získajte finančné prostriedky v rámci toho istého týždňa aplikácie. Tieto osobné pôžičky môžu byť schválené bez ohľadu na váš kredit a existuje veľa šťastných zákazníkov, ktorí túto zálohu podporili. Ale dostanete nielen osobný úver, ktorý potrebujete; dostanete najlacnejšiu. Toto je náš sľub: Garantujeme najnižšiu sadzbu za všetky pôžičky s voľnými kolaterálmi.

  Snažíme sa ponechať pozitívny a trvalý dojem prekračovaním očakávaní mojich zákazníkov vo všetkom, čo robím. Naším cieľom je zaobchádzať s dôstojnosťou a rešpektom pri súčasnom poskytovaní najkvalitnejších služieb včas. Žiadne sociálne poistenie Požadované číslo a žiadna kreditná kontrola sa nevyžaduje, 100% zaručená. Ak máte záujem o úver a máte podvody, prosím, okamžite odpovedzte pomocou nižšie uvedených údajov.

  E-mail: progresiveloan@yahoo.com
  Volanie / WhatsApp: +16626183756
  Webová stránka: https://progresivefunding.wordpress.com

  ReplyDelete

Popular Posts

Like us on Facebook

Like us on Facebook 2

Subscribe