Čítame // Naučme sa diskutovať ako Artur a Mila

Friday, June 29, 2018

"Umenie komunikovať je základom správneho vývoja. Práve vlastná skúsenosť z diskusie a výmeny názorov umožňuje dieťaťu získať znalosti o sebe samom aj o ostatných."


NAUČME SA DISKUTOVAŤ AKO ARTUR A MILA - AURORE GAUTHIEROVÁ
ilustrácie Isabelle Monnerotová-Dumainová
vydavateľstvo Ikar / 2018

Autorkou knižky je mama dvoch detí, ktorá sa venuje Montessori výchove, uznáva ju a na svojom blogu Montessouris sprostredkováva ďalej svoje každodenné skúsenosti.
Tento príbeh je akýsi návod pre rodičov ale aj deti, ako sa zachovať v niektorých situáciach. Čo je dôležité pre dieťa a čo pre dospelého. Aké slová zvoliť a ako komunikovať.


Ninka sa knižke veľmi potešila. Prečítali sme si ju a následne sme si rôzne situácie prirovnali k tým našim a porozprávali sa, ako je lepšie veci riešiť a čo netreba robiť.

My doma nedodržiavame do bodky žiadnu metódu. Ale mnohými sa pri výchove určite inšpirujeme. Páči sa mi, že som v knižke našla aj vetu, ktorú pri problémoch, keď sa niečo stane, používame aj my. "Ako to napravíme?"V tejto edícii vyšli doteraz dva tituly:
Naučme sa diskutovať ako Artur a Mila
Poďme von s Arturom a Milou

Pripravované sú ale už aj ďalšie dva tituly, na ktoré sa už teraz teším. Urobme to celkom sami a Urobme si poriadok :).
Vekovo by som knižku určila pre deti 3 - 5 ročné. Na knihe je odporúčanie pre deti 4 - 7 ročné a to sa mi zdá naozaj prehnané. Aj spodná, aj horná hranica. 
Knižku ale rozhodne odporúčam :),
Nina

Nájdete ju v kníhkupectve Martinus TU.


You Might Also Like

1 comments

 1. Dobrý deň, ja som Josef Lewis. Spoľahlivý, legitímny a akreditovaný veriteľ. Poskytneme úvery všetkého druhu veľmi rýchlo a jednoducho, osobný úver, automobilový úver, úver na bývanie, študentský úver, podnikateľský úver, pôžička Inventor, konsolidácia dlhu. atď

  Získajte dnes schválené podnikové alebo osobné pôžičky a získajte finančné prostriedky v rámci toho istého týždňa aplikácie. Tieto osobné pôžičky môžu byť schválené bez ohľadu na váš kredit a existuje veľa šťastných zákazníkov, ktorí túto zálohu podporili. Ale dostanete nielen osobný úver, ktorý potrebujete; dostanete najlacnejšiu. Toto je náš sľub: Garantujeme najnižšiu sadzbu za všetky pôžičky s voľnými kolaterálmi.

  Snažíme sa ponechať pozitívny a trvalý dojem prekračovaním očakávaní mojich zákazníkov vo všetkom, čo robím. Naším cieľom je zaobchádzať s dôstojnosťou a rešpektom pri súčasnom poskytovaní najkvalitnejších služieb včas. Žiadne sociálne poistenie Požadované číslo a žiadna kreditná kontrola sa nevyžaduje, 100% zaručená. Ak máte záujem o úver a máte podvody, prosím, okamžite odpovedzte pomocou nižšie uvedených údajov.

  E-mail: progresiveloan@yahoo.com
  Volanie / WhatsApp: +16626183756
  Webová stránka: https://progresivefunding.wordpress.com  ReplyDelete

Popular Posts

Like us on Facebook

Like us on Facebook 2

Subscribe